Skip to content
Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
eTwinning Project "Delirant isti eTwinnienses Romani"
Zachęcamy do zainteresowania się projektem "Delirant isti eTwinnienses Romani", w który zaangażowane są szkoły z Hiszpanii, Niemiec i Włoch, Celem projektu jest rozpowszechnianie i ożywianie języka łacińskiego. Wszelkie informacje dostępne w następujących linkach:
http://delirantier.blogspot.com.es/
 
Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 17 maja 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21

Porządek zebrania:

1. Referat Dr. Artura Pacewicza, pt. Rachunek hedonistyczny w filozofii Epikura.

2. Dyskusja.

3. Sprawy bieżące.

4. Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                     Przewodnicząca Oddziału

mgr Anna Jaworska                     dr Barbara Hartleb-Kropidło

 
Międzynarodowy Dzień Odysei

Serdecznie zapraszmy na Międzynarodowy Dzień Odysei 24 i 25 III! W ramach obchodów proponujemy wspólną lekturę VI ks. eposu wraz z wprowadzeniem teatralnym i wysłuchaniem fragmentu tej księgi w 10 językach obcych, wzięcie udziału w grze miejskiej, obejrzenie filmu połączonego z dyskusją oraz wysłuchanie wykładu o Homerze. Program wydarzeń dostępny jest tutaj: Międzynarodowy Dzień Odysei. Ze szczegółami można zapoznać się także na fb: https://pl-pl.facebook.com/events/759190657595636/

 
XIV edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej

Fundacja „Traditio Europae", Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, "Restauro" Sp. z o.o. oraz Wydział Filologiczny UMK zapraszają do uczestnictwa w XIV edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej, która odbędzie się w dniach 21 - 22 kwietnia 2017 r. w Toruniu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów znajdującym się tutaj: XIV edycja TWNA.

 
Mądra Książka Roku - druga edycja konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową

Jury konkursu organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa wybierać będzie najlepszą książkę popularnonaukową wydaną w ubiegłym roku. Do konkursu grupa zaproszonych naukowców nominowała książki adresowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci. To tzw. mądre książki - czyli takie, które przystępnym językiem opowiadają o złożonych sprawach, podsycają głód poznawania, inspirują do własnych poszukiwań i refleksji.

Rynek wydawniczy w Polsce każdego roku zasypuje półki księgarń tysiącami tytułów. W powodzi nowych książek bardzo trudno wyłapać te wartościowe. Czasami dobrze jest zatem skorzystać z pomocy ekspertów, którzy z tego zalewu wyłowią dla nas najciekawsze tytuły. Takim konkursem stara się  być konkurs na Mądrą Książkę Roku, którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku (http://madraksiazkaroku.pl/poprzednie-edycje/).

Członkowie jury - ludzie na co dzień obcujący z nauką i jej popularyzacją wybiorą ich zdaniem najciekawsze tytułu ubiegłego roku. Konkurs wyłoni zwycięskie książki w trzech kategoriach - książki roku, książki roku dla dzieci i książki najlepszej w opinii społeczności akademickiej UJ.

Werdykt jury poznamy 20 kwietnia podczas uroczystego ogłoszenia zwycięzców w auli Collegium Novum UJ. Z autorami i wydawcami konkursowych książek będzie można spotkać się w księgarni Matras zaraz po uroczystości.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB oraz strony internetowej konkursu (http://madraksiazkaroku.pl/), gdzie prezentowane będą poszczególne kandydatki do tytułu Mądrej Książki Roku oraz postępy konkursu.

Partnerami konkursu są „Gazeta Wyborcza" i księgarnia Matras. Konkurs patronatem objęły: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Traditio Europae, Noc Książki, Portal Internetowy Lustro Biblioteki, Fundacja dla AGH, Portal internetowy Egiptolgia.pl, Portal internetowy POPNAUKA.PL

 
Oddział Wrocławski PTF - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 25 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21.

Porządek zebrania:

1. Referat Dr. hab. Bartosza Awianowicza, pt. Virtus na monetach rzymskich a gender studies.

2. Dyskusja.

3. Sprawy bieżące.

4. Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                       Przewodnicząca Oddziału

mgr Anna Jaworska                       dr Barbara Hartleb-Kropidło

 
Oddział Gdański PTF - zaproszenie

Zarząd Oddziału Gdańskiego PTF zaprasza na spotkanie w dniu 14 października 2016 roku (piątek) na godzinę 13.00 (s. 4.65, Wydział Filologiczny UG). Podczas spotkania prof. dr hab. Elżbieta Wesołowska (UAM) wystąpi z odczytem Prozerpina w poemacie epickim Klaudiana "De raptu Proserpinae".

Jacek Pokrzywnicki,

sekretarz OG PTF

 
XIII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja „Traditio Europae" zapraszają do uczestnictwa w XIII edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej, która odbędzie się w dniach 21 - 22 października 2016 r. w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów znajdującym się tutaj: XIII edyc ja TWNA.

 
Female Deities and Demons in Indo-European Culture
Department of Slavic Philology, Department of Classical Philology and Łódź Branch of the Polish Philological Society sincerely invite to attend the International Conference ‘Female Deities and Demons in Indo-European Culture’, scheduled from 19th to 21st October 2017, which will be held at the University of Łódź, Poland. All the necessary information are here: Female Deities and Demons in Indo-European Culture.
 
Oddział Wrocławski PTF - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 18 maja 2016 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21.

Porządek zebrania:

1. Referat Prof. dr hab. Elżbiety Wesołowskiej, pt. Edyp i jego pamięć autobiograficzna.

2. Dyskusja.

3. Sprawy bieżące.

4. Wolne wnioski.

 

Sekretarz  Oddziału                       Przewodnicząca Oddziału

mgr Anna Jaworska                       dr Barbara Hartleb-Kropidło

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 171

Menu

podatek.jpg
logo_opp.jpg
Facebook

Kto jest online?