Skip to content
Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Oddział Wrocławski PTF - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 20 grudnia 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21.

Porządek zebrania:

1. Referat Dr Ałły Brzozowskiej, pt. „Stephani I […] adversus Ioannem Basilidem […] expeditio” pióra Samuela Wolfa.

2.  Dyskusja,

3.  Sprawy bieżące,

4.  Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                                           Przewodniczący Oddziału

mgr Anna Jaworska                                                 dr Mariusz Plago

 
Oddział Wrocławski PTF - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 29 listopada 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21

Porządek zebrania:

1. Referat Dr Ałły Brzozowskiej, pt. „Stephani I […] adeversus Ioannem Basilidem […] expeditio” pióra Samuela Wolfa.

2.  Dyskusja.

3.  Sprawy bieżące.

4.  Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                                           Przewodniczący Oddziału

mgr Anna Jaworska                                                 dr Mariusz Plago

 
Antyk - Kamera - Akcja!

Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną (OBTA) na Wydziale „Artes Liberales” UW zaprasza do udziału w konkursie filmowym, którego celem jest popularyzacja kultury antycznej. Konkurs organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu naukowego „Our Mythical Childhood…”. Szczegóły konkursy znajdziecie tutaj: https://antykkameraakcja.wordpress.com/.

 
XV edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja „Traditio Europae" zapraszają do uczestnictwa w XV edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej, która odbędzie się w dniach 20 - 21 października 2017 r. w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów znajdującym się tutaj: XV edycja TWNA.

 
eTwinning Project "Delirant isti eTwinnienses Romani"
Zachęcamy do zainteresowania się projektem "Delirant isti eTwinnienses Romani", w który zaangażowane są szkoły z Hiszpanii, Niemiec i Włoch, Celem projektu jest rozpowszechnianie i ożywianie języka łacińskiego. Wszelkie informacje dostępne w następujących linkach:
http://delirantier.blogspot.com.es/
 
Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 17 maja 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21

Porządek zebrania:

1. Referat Dr. Artura Pacewicza, pt. Rachunek hedonistyczny w filozofii Epikura.

2. Dyskusja.

3. Sprawy bieżące.

4. Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                     Przewodnicząca Oddziału

mgr Anna Jaworska                     dr Barbara Hartleb-Kropidło

 
Międzynarodowy Dzień Odysei

Serdecznie zapraszmy na Międzynarodowy Dzień Odysei 24 i 25 III! W ramach obchodów proponujemy wspólną lekturę VI ks. eposu wraz z wprowadzeniem teatralnym i wysłuchaniem fragmentu tej księgi w 10 językach obcych, wzięcie udziału w grze miejskiej, obejrzenie filmu połączonego z dyskusją oraz wysłuchanie wykładu o Homerze. Program wydarzeń dostępny jest tutaj: Międzynarodowy Dzień Odysei. Ze szczegółami można zapoznać się także na fb: https://pl-pl.facebook.com/events/759190657595636/

 
XIV edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej

Fundacja „Traditio Europae", Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, "Restauro" Sp. z o.o. oraz Wydział Filologiczny UMK zapraszają do uczestnictwa w XIV edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej, która odbędzie się w dniach 21 - 22 kwietnia 2017 r. w Toruniu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów znajdującym się tutaj: XIV edycja TWNA.

 
Mądra Książka Roku - druga edycja konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową

Jury konkursu organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa wybierać będzie najlepszą książkę popularnonaukową wydaną w ubiegłym roku. Do konkursu grupa zaproszonych naukowców nominowała książki adresowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci. To tzw. mądre książki - czyli takie, które przystępnym językiem opowiadają o złożonych sprawach, podsycają głód poznawania, inspirują do własnych poszukiwań i refleksji.

Rynek wydawniczy w Polsce każdego roku zasypuje półki księgarń tysiącami tytułów. W powodzi nowych książek bardzo trudno wyłapać te wartościowe. Czasami dobrze jest zatem skorzystać z pomocy ekspertów, którzy z tego zalewu wyłowią dla nas najciekawsze tytuły. Takim konkursem stara się  być konkurs na Mądrą Książkę Roku, którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku (http://madraksiazkaroku.pl/poprzednie-edycje/).

Członkowie jury - ludzie na co dzień obcujący z nauką i jej popularyzacją wybiorą ich zdaniem najciekawsze tytułu ubiegłego roku. Konkurs wyłoni zwycięskie książki w trzech kategoriach - książki roku, książki roku dla dzieci i książki najlepszej w opinii społeczności akademickiej UJ.

Werdykt jury poznamy 20 kwietnia podczas uroczystego ogłoszenia zwycięzców w auli Collegium Novum UJ. Z autorami i wydawcami konkursowych książek będzie można spotkać się w księgarni Matras zaraz po uroczystości.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB oraz strony internetowej konkursu (http://madraksiazkaroku.pl/), gdzie prezentowane będą poszczególne kandydatki do tytułu Mądrej Książki Roku oraz postępy konkursu.

Partnerami konkursu są „Gazeta Wyborcza" i księgarnia Matras. Konkurs patronatem objęły: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Traditio Europae, Noc Książki, Portal Internetowy Lustro Biblioteki, Fundacja dla AGH, Portal internetowy Egiptolgia.pl, Portal internetowy POPNAUKA.PL

 
Oddział Wrocławski PTF - zaproszenie

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 25 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni przy ul. Komuny Paryskiej 21.

Porządek zebrania:

1. Referat Dr. hab. Bartosza Awianowicza, pt. Virtus na monetach rzymskich a gender studies.

2. Dyskusja.

3. Sprawy bieżące.

4. Wolne wnioski.

Sekretarz  Oddziału                       Przewodnicząca Oddziału

mgr Anna Jaworska                       dr Barbara Hartleb-Kropidło

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 175

Menu

podatek.jpg
logo_opp.jpg
Facebook

Kto jest online?

Odwiedza nas 3 gości